wtorek, 11 grudnia 2012

117. / dyniowoPłatki owsiane i jaglane na mleku z serkiem wiejskim, puree dyniowym, pestkami dyni i kakao.Chyba zgubiłam gdzieś magię świąt. 

Słuchanie małych dzieci mówiących co chce od rodziców na święta napełnia mnie smutkiem. Gdzie Mikołaj? Aniołek? Dzieciątko? Te dzieci mają dopiero 6 lat!
Pamiętam, jak będąc dzieckiem, 6 grudnia z przejęcia bolał mnie brzuch tak, że aż nie umiałam zasnąć, czekając na Mikołaja (którego srebrne sanie widziałam przecież na dachu sąsiedniego bloku), a w Wigilię, zamknięta z rodzicami w pokoju, (no bo przecież Aniołek przyjdzie tylko wtedy, gdy nikogo nie będzie w salonie!) czekałam na prezenty pod choinką. To dopiero była magia świąt!

Dlaczego więc dzisiaj już małe dzieci zostają brutalnie pozbawione tego, co w świętach tak piękne? Wiary...Wyobraźni...
A ja sama chciałabym być znowu dzieckiem. Które, trzymając się kurczowa maminej spódnicy, żyje w swoim pięknym, magicznym świecie.
 

6 komentarzy:

 1. niestety trzeba kiedyś dorosnąć. smaczne śniadanko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jakie pyyszne owoce w tle <3 i owsianka.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam dynię w wersji śniadaniowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kiedyś nakryłam mame jak pakowała prezenty w nocy, mam to nawet przed oczymaxP

  OdpowiedzUsuń
 5. ja zawsze wychodziłam z tatą wypatrywać pierwszej gwiazdki a mama w tym czasie wkładała prezenty pod choinkę... Chciałabym do tego wrócić, wspomnienia niesamowite. Masz rację, 6letnie dziecko, które życzy sobie telefon komórkowy, laptopa czy inne cuda od rodziców, to przesada.

  OdpowiedzUsuń
 6. owsianka dyniowa ,jaka gęściutka <3 pychotka !

  OdpowiedzUsuń